13 فوریه

جوش های سرسیاه و سرسفید

جوش های سرسیاه و سرسفید

آیا می دانید بهترین روش درمان جوش های سرسیاه و سرسفید چیست ؟

آیا می دانید روش جلوگیری از جوش های سرسیاه و سرسفید چگونه است ؟

آیا می دانید علت بروز جوش های سرسیاه و سرسفید چیست ؟

در این مقاله می خواهیم در مورد جوش های سرسیاه و سرسفید به صورت کامل صحبت کنیم .

برای افزایش زیبایی و همچنین حفظ آن امروزه روش های متعددی وجود دارد. برای دریافت مشاوره و راهنمایی در این خصوص می توانید با شماره های 7-44277196 تماس حاصل نموده و همچنین می توانید ما را در اینستاگرام ودنبال کنید.

آکنه ها به طور کلی بر اثر فعالیت غدد چربی پوست ایجاد می شوند .به صورت عادی در بدن غدد چربی وجود دارد که در افراد مختلف فعالیت و تعدادشان با هم متفاوت است  و بر اثر ارثی بودن یا سن تعداد آن ها افزایش پیدا می کند .

این غدد در نواحی سر و صورت ، سرشانه و قسمت بالا تنه بیشتر متمرکز است و طبیعتاً ما شاهد تشدید آکنه در افراد نوجوان در این قسمت ها هستیم.

با توجه به این که این غدد به صورت التهابی باشند یا نباشند اسم ها و عناوین مختلفی پیدا می کنند، آکنه سفید یا سیاه زمانی است که این ترشحات غدد افزایش پیدا کرده و هنوز هیچ گونه التهابی در آن ها وجود ندارد که به آن ها کومدون سرسیاه و سرسفید می گویند در صورتی که اگر التهاب به آن ها اضافه شود به صورت جوش التهابی ظاهر می شوند.

جوش های سرسیاه و سرسفید

جوش های سرسیاه و سرسفید

جوش های سرسیاه چگونه ایجاد می شود ؟

کومدون سر سیاه حالتی است که افزایش ترشحات چربی در غدد چربی و در کنار پیازهای مو وجود دارد.

هنگامی که ترشحات افزایش پیدا می کند ولی میزانی نیست که باعث بسته شدن حفره یا غده چربی شود تحت این شرایط کومدون سرسیاه ایجاد می شود . در این شرایط هم ترشحات چربی که داخل است اکسیده می شوند رنگ تیره به خودشان می گیرند وهم ترشحات پوستی آن ها جمع می شوند و مجموع آن ها ترشحات تیره رنگ در داخل این کومدون ها ایجاد می کند که می توان با ابزارهایی مثل میکرودرم و … این غدد را تخلیه کرد و ظاهر خوشایند تری به پوست داد.

جوش های سرسفید چگونه ایجاد می شود ؟

در کومدون سر سفید فضای این غدد بسته می شود یعنی پوست آن قسمت توسط چربی و یک لایه از پوست بسته می شود و حفره پر از ترشحات چربی ایجاد می کند که به آن ها کومدون سرسفید می گویند .در واقع به لحاظ پاتولوژی و اختلال همان مشکل است اما در کومدون سرسفید آن منافذ بسته شده اند در حالی که در کومدون های سر سیاه منافذ بسته نیستند و ترشحات داخلش جمع شده اند و حالت تجمع پیدا کرده اند.

درمان جوش های  سرسیاه و سرسفید

درمان کومدون های سرسیاه و سرسفید استفاده از لایه بردارهاست .

  • اگر بخواهیم به کمک کرم ها لایه برداری کنید کرم هایی مانند ایزوترتینوئین که مشتقات ویتامین A هستند لایه برداری انجام می دهند.
  • کرم لایه بردار دیگر کرم آداپالن است .
  • لایه بردارهای ملایم تر حاوی اسید های میوه هستند
  • از دیگر روش های درمان جوش های سرسیاه و سر سفید می توان به پیلینگ شیمیایی نیز اشاره کرد.
  • لایه برداری می تواند با دستگاهی مانند میکرودرم ابریژن انجام شود .

جلوگیری ازجوش های سرسیاه و سرسفید

همان طور که گفتیم بروز کومدون ها وابسته به یک مقطع سنی است و ممکن است در برخی از افراد گسترده سنی وسیع تری وجود داشته باشد.

  • یکی از جلوگیری های موثر شست و شوی روزانه صورت است که بسته به میزان چرب بودن صورت یک الی دو بار صورت را با آب و صابون می توانید شست و شو دهید.
  • می توان از لایه بردارها به عنوان پیشگیری استفاده کرد
  • ترکیباتی هستند که می توانند با مهار هورمون هایی که عامل بروز جوش های سرسیاه و سر سفید هستند باعث کاهش شوند و لازم است تحت نظر دکتر پوست تجویز شود.

مقالات مرتبط دکتر علی قاسمی

لیزر CO2 فرکشنال

لیزر موهای زائد

راه های ارتباطی

اینستاگرام 

کانال تلگرام 

گالری عکس 

44277196

درباره نویسنده

drghasemi
خدمات کلینیک زیبایی دکتر علی قاسمی لیپوماتیک, لاغری با لیپوماتیک ,کاشت مو ,کاشت ابرو ,بوتاکس ,لیزر موهای زائد

پاسخ

*

code

Call Now Button