Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

24 آگوست

لاغری با لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست ؟

فهرستی از آنچه در این مقاله می خوانید :

–  لیپوماتیک – درمان نوین چاقی موضعی

–  بهترین کاندیدهای لیپوماتیک چه کسانی هستند ؟

–  نحوه انجام لاغری با لیپوماتیک

–  مراقبتهای پس از انجام لیپوماتیک چیست ؟

–  مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش های موجود

–  چه مناطقی از بدن را می توان لیپوماتیک کرد؟

–  لیپوماتیک سینه درآقایان

–  لیپوماتیک غبغب

–  لیپوماتیک شکم و پهلو ها

–  لیپوماتیک ران

  لیپوماتیک بازو

– لیپوماتیک پشت

– لیپوماتیک ژنیتالیا

لیپوماتیک درمان نوین چاقی موضعی

چاقی معضل دنیای امروز است . کم تحرکی در کنار مصرف غذاهای چرب عامل افزایش وزن و چاقی شده است . در موارد چاقی و اضافه وزن قابل توجه ، بهتر است در مرحله ی اول فرد به دنبال رعایت رژیم های غذایی کم کالری و برنامه ورزشی منظم باشد تا وزن کم کند. اما در مواردی که وزن فرد طبیعی است یا اضافه وزن مختصری وجود دارد می توان از روشهای مختلف لاغری موضعی برای برداشتن تجمعات موضعی و رفع بد شکلی تنه یا اندام استفاده نمود.لیپوماتیک می تواند برای رفع چاقی های موضعی یک روش بدون ضرر و بدون ریسک آمبولی محسوب شود.

روش ها و دستگاه های متفاوتی برای تخریب بافت چربی طی چند دهه اخیر ساخته و به تکامل رسیده اند. بکارگیری امواج ماوراء صوت ، امواج رادیو فرکانس ، کرایولیپولیز (استفاده از سرما در تخریب چربی) از جمله این تکنولوژی ها می باشد. روشهای دیگری همچون لیپوساکشن ، لیزر لیپولیز و لیپوماتیک به منظور بدست آوردن نتایج سریع تر و بدون بازگشت تکامل یافته اند . و در نهایت در موارد، آویزان بودن پوست و چربی شکم انجام جراحی ابدومینوپلاستی نتایج بهتری در پی دارد.

دست یابی به روشی که کمترین آسیب بافتی و مخاطرات را داشته باشد ، بی بازگشت باشد و بیمار سریع تر بهبود یابد ،جزء اهداف پزشکان و پژوهشگران این شاخه از پزشکی است. در این راستا دستگاه لیپوماتیک ساخته شده است .

در سیستم لیپوماتیک از نیروی فشاری هوا برای ایجاد ارتعاشات مختلف در کانولای برداشت چربی استفاده می شود ( کانولا در واقع لوله ای به قطر حدود 3-6mm است که جهت ورود به داخل لایه چربی و تخلیه چربی استفاده می شود). این روش اولین بار توسط یک جراح آلمانی معرفی شده است و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA) قرار گرفته است .

لیپوماتیک

لیپوماتیک روشی نوین ، آسان، ایمن و موثر در مقایسه با سایر روشهای لیپو ساکشن کلاسیک و لیزر لیپولیز است که امکان برداشت حجم بالای چربی از مناطق مختلف بدن را با کمترین آسیب بافتی می دهد .

چربی تخلیه شده با این روش همزمان توسط همان کانولا خارج می گردد. در این دستگاه سیستم امنیتی در نظر گرفته شده است که در صورت تماس با بافت غیر چربی حرکت کانولا متوقف می شود .

لاغری با لیپوماتیک میتواند چربی اضافی را از مناطق مختلف بدن همچون شکم، پهلو، ران، باسن ، پشت و بازو خارج کرده و به دلیل دقت و ظرافت کار با این دستگاه , روی بخش های حساس تر مثل ساق ، صورت ، گردن و زانو نیز کار کرد.

بهترین کاندیدهای لیپوماتیک چه کسانی هستند ؟

مردان و زنان بالای 18 سال سن میتوانند این کار را انجام دهند اما ایده آل ترین موارد , زنان و مردان بدون اضافه وزن و یا با کمی اضافه وزن هستند که تجمع چربی مقاوم در مناطقی از بدن دارند . وزن فرد موقع عمل لیپوماتیک باید پایدار باشد. کسانی که قصد کاهش یا افزایش وزن دارند بهتر است پس از کاهش یا افزایش نهایی وزن مراجعه نمایند. بهتر است پوست بیمار قوام و قابلیت ارتجاعی مناسب را داشته باشد چرا که پس از انجام این کار پوست شروع به جمع شدن می کند. افراد مسنی که قوام پوست آنها از دست رفته است انتخاب های مناسبی نیستند ( خصوصا اگر حجم چربی بالایی بخواهیم خارج کنیم ) اما اگر قابلیت ارتجاعی پوست خوب باشد, محدودیت سنی وجود ندارد. در مورد زنان باردار بهتر است حد اقل 3 ماه پس از زایمان مراجعه نمایند زمانی که پوست پس از زایمان جمع شده باشد .

آیا لیپوماتیک مانع بارداری می شود ؟

خیر، بسیاری از افراد بر این باور هستند که با انجام لیپوماتیک نمی توانند باردار شوند و یا شکم آن ها بعد از تخلیه چربی قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و در زمان بارداری فرد را دچار مشکل می نماید .

البته لیپوماتیک دارای قابلیت لیفت پوست می باشد اما این بدان معنا نیست که این دستگاه باعث سفت شدن بیش از حد پوست و مانع از کشیدگی آن می شود ، یک فرد که جراحی لیپوماتیک را انجام داده است، به راحتی می تواند باردار شود و زایمان طبیعی داشته باشد، لیپوماتیک یک روش جراحی بدون برش است که به هیچ عنوان نیازی به جراحی بزرگ و یا بخیه های طولی ندارد .این دستگاه تنها از طریق یک شکاف بسیار کوچک وارد بدن می شود و با ایجاد لرزش و ارتعاش چربی هایی که در اثر تحرکات سریع خورد شده اند را به مخازن چربی هدایت می کند . کاهش سایز چربی در لیپوماتیک درست مثل گرفتن رژیم لاغری و یا ورزش های چربی سوزی است که تعداد سلول های چربی را کاهش می دهد. مکانیزم لیپوماتیک بدون ضرر و آسیب است و ممانعتی برای بارداری یا جراحی های دیگر ایجاد نمی کند .

نحوه انجام لاغری با لیپوماتیک

این کار عمدتا با بی حسی موضعی انجام می گیرد. یرای انجام این کار نیاز به ایجاد دو یا چند سوراخ 2 الی6 میلیمتری روی پوست است و سپس کانولا از این سوراخ ها وارد بافت چربی شده و تجمعات اضافی چربی خارج میشوند . طی چند روز اول تورم و کبودی در محل وجود دارد و سپس از بین میرود . تا یک هفته بهتر است از فعالیت های شدید پرهیز گردد. بیماران می توانند هر چه زودتر به کار خود باز گردند .

لیپوماتیک نیازی به بیهوشی ندارد و این جراحی با بی حسی موضعی نیز قابل انجام است .

برای ورود میله کانولا به موضع مورد نظر نیاز به ایجاد یک شکاف بسیار کوچک چند میلی متری است و بعد از آن با ورود کانولا به زیر پوست ارتعاشات و لرزش های بسیار سریع آن باعث می شود که بافت چربی برداشته شود و دوباره از طریق کانولا به مخاذن چربی مکیده شوند . این عملکرد بدون ایجاد حرارت و یا اشعه خواهد بود ، بنابراین چربی ها بعد از لیپوماتیک سالم و زنده خواهند ماند و دچار سوختگی نخواهند شد . این یکی از مهم ترین مزایای لیپوماتیک است که امکان تزریق چربی بعد از لیپوماتیک را به سایر اعضای بدن مانند سینه و باسن فراهم می آورد .

مراقبتهای پس از انجام لیپوماتیک چیست ؟

مراقبت های پس ازعمل جهت حفظ نتایج بسیار مهم است . پوست انسان قابلیت بازسازی دارد . پس از انجام لیپوماتیک توصیه به استفاده از گن تا مدت 2 الی 3 ماه میشود . طی این مدت پوست سفتی و کشش خود را با شرایط جدید بدست می آورد .

لیپوماتیک

از هفته دوم پس از لیپوماتیک ، بافت زیر جلدی کمی سفتی پیدا می کند . این سفتی گذرا است و توصیه می کنیم روزانه زیر آب گرم به مدت 15 دقیقه ماساژ داده شود. استفاده از RF نیز از هفته دوم پس از لیپوماتیک بسیار خوب است و به نرمی پوست و یکنواختی آن کمک می کند. RF هفته ای 2 جلسه و در مجموع 10 جلسه بهتر است انجام گردد.

با انجام لیپوماتیک بسیاری از سلولهای چربی از منطقه مورد نظر خارج شده اند اما سلول چربی همواره قابلیت بزرگ شدن دارد . لذا توصیه می کنیم بیماران کنترل وزن خود را داشته باشند .

روشهای خروج مستقیم چربی همچون لیپوماتیک و لیپولیزر , روشهای بدون بازگشت هستند اما باید توجه داشت که وزن گرفتن مفرط  ، می تواند به برگشت محدودی از چربی در مناطق درمان شده با لیپولیزر یا لیپوماتیک ، منجر شود.

لاغری با لیپوماتیک

به طور کلی  مراقبت های بعد از لیپوماتیک  شامل موارد زیر هستند:

1- به بیماران توصیه می شود که از مصرف غذاهای چرب و پر نمک پس از عمل اجتناب نمایند .

2- طی روز اول پس از عمل بیمار می تواند استراحت نسبی داشته باشد اما در مجموع توصیه به فعالیت های معمول روزانه می کنیم.

3- به بیماران توصیه می شود که از انجام ورزش های سنگین تا مدت 2 هفته پرهیز کنند .

4- پوشیدن گن پس از عمل لیپوماتیک بسیار ضروری می باشد ، توصیه می شود که بیمار به مدت حداقل دو هفته از گن های فشاری و مخصوص لیپوماتیک استفاده نماید . پوشیدن گن از تجمع مایعات زیر پوست جلوگیری می کند .

5- بیماران باید داروهای تجویز شده توسط پزشک را سر ساعت مصرف نمایند.

6- به دلیل ترشح مایعات زیر جلدی در ناحیه تحت لیپوماتیک, بدن بیمار دایم با کسری مایعات روبروست. لذا توصیه به مصرف فراوان مایعات به خصوص طی چند روز اول می شود.

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش های موجود

 • تورم و التهاب بافتی کمتر
 • بهترین نتیجه از نظر جمع شدن و سفت شدن پوست
 • کمترین میزان درد
 • دوره بهبودی کوتاه تر
 • سهولت انجام کار برای جراح و لذا امکان انجام کار دقیق تر و ظریف تر در زمان کمتر

چه مناطقی از بدن را می توان لیپوماتیک کرد؟

هیچ گونه محدودیت ناحیه ای جهت انجام لیپوماتیک در بدن وجود ندارد و تمام مناطق زیر کاندید انجام لیپوماتیک می توانند باشند:

 • بزرگی سینه در آقایان
 • غبغب در افراد چاق
 • شکم و پهلو
 • ران و باسن
 • ساق و کنار زانو
 • بازو
 • پشت
 • ناحیه ژنیتال در خانمها

لیپوماتیک سینه در آقایان

بزرگی سینه در آقایان می تواند ناشی از تجمع بافت پستانی باشد که به آن  ژینکوماستی می گویند و یا به دلیل چاقی و تجمع بافت چربی ایجاد شود.

علت و عوامل بسیاری برای ژینکوماستی واقعی مطرح است .

در دوران بلوغ و نوجوانی و نیز افراد مسن , ژینکوماستی فیزپولوژیک وجود دارد . یعنی ژینکوماستی قرینه در این افراد غالبا موضوعی طبیعی است. برخی داروها از جمله سایمتیدین ، اسپیرونولاکتون و برخی داروها ضد فشار خون می توانند باعث ژینکوماستی شوند .

لیپوماتیک سینه آقابان

50 درصد ورزشکارانی که از هورمون های آندروژن استفاده می کنند نیز دچار ژینکوماستی می شوند .

اما بسیاری از موارد بزرگی سینه آقایان به خصوص افراد چاق , ژینکوماستی واقعی نیست و تجمع چربی در سینه ها است . این موضوع غالبا باعث بروز احساس ناخوشایند در آقایان می شود.

از روش  لیپوماتیک برای تخلیه این چربی ها و بافت پستانی می توان استفاده کرد و با نتایج بسیار خوبی همراه است.  پوشیدن گن پس ازانجام کار  به جمع شدن مناسب پوست کمک بهتری می کند .

لیپوماتیک غبغب

بزرگی و افتادگی غبغب علت های مختلفی می تواند داشته باشد .  در برخی افراد چانه از حد طبیعی کوچک تر و عقب تر است و این موضوع ایجاد فرمی از غبغب حتی در مواقعی که اضافه وزن وجود ندارد , می شود. در برخی دیگر از اشخاص چاقی و تجمع چربی در ناحیه زیر چانه موجب می شود که چانه حالت طبیعی خود را از دست داده و غبغب  ایجاد شود .

در اشخاصی که فک پایین عقب باشد و یا چانه آنها از حد معمول کوچکتر باشد با روشهای جراحی فک و صورت تا حدودی می توان وضیت چانه را اصلاح نمود . اگر شخص دارای چربی اضافه در ناحیه زیر چانه باشد با روش لیپوماتیک می توان اقدام به تخلیه چربی اضافه این ناحیه کرد.

برخی دیگر از موارد غبغب شلی پوست و عضله زیر پوستی پلاتیسما در این ناحیه است که غالبا در اشخاص مسن دیده می شود. در این موارد با برخی روشهای جراحی قسمت  آویزان عضله پلاتیسما قابل اصلاح است.

لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک شکم و پهلو ها

اصولا بیشترین مراجعین به کلینیک های لاغری موضعی کسانی هستند که از بزرگی شکم رنج می برند.

 در ارزیابی بزرگی شکم سه مولفه مهم وجود دارد:

 • میزان چربی زیر پوستی
 • میزان جلو زدگی و شلی عضلات شکم و پهلو
 • میزان چربی که در احشاء شکمی تجمع یافته است.

بدیهی است که با روشهای لاغری موضعی فقط چربی های زیر پوستی تخلیه می گردد. کسانی که چاقی احشایی دارند باید با ورزش و رژیم غذایی آنرا کم کنند و شلی عضلات شکم با ورزش های شکمی رفع می شود.

لاغری با لیپوماتیک

دومین نکته مهم  در ارزیابی شکم، میزان افتادگی پوست و لایه چربی است. بهترین کاندید های پیکر تراشی موضعی افرادی هستند که افتادگی خفیف تا متوسط در پوست شکم دارند.این افراد پس از انجام لیپوماتیک و تخلیه چربی و پوشیدن گن به نتیجه ای مطلوب دست می یابند و پوست تدریجا جمع میشود. اما در کسانی که لایه پوست و چربی افتادگی زیادی دارد و به صورت کاملا افتاده است، از انجام جراحی ابدومینوپلاستی بیشتر سود می برند.در روش ابدومینوپلاستی , تحت بیهوشی عمومی میزان اضافی پوست و چربی برداشته شده و پوست، در قسمت پایین شکم ترمیم میشود. شاید در این روش یک خط اسکار در پایین شکم باقی بماند اما به نتیجه ی یک شکم صاف منجر می گردد.

نکته مهم سوم اینکه هر چه پوست صاف تر باشد و از کلاژن بهتری برخوردار باشد جمع شدن پوست بهتر صورت خواهد گرفت. کسانی که به دنبال بارداری یا چاقی های شدید ترکهای پوستی در شکم دارند میزان جمع شدگی پوستشان در مقایسه با کسانی که پوست بدون آسیب دارند , ضعیف تر است.

در مورد چربی پهلوها باید ذکر کرد که اصولا با چربی شکمی برداشت می شوند.  در افرادی که شلی عضلات این ناحیه را ندارند فرم دهی زیبایی بصورت S شکل میتوان صورت داد . گاه لازم میشود برای خروج چربی های قسمت پشتی پهلوها از ناحیه پشت کمر نیز دو سوراخ برای تخلیه بهتر چربی های این قسمت تعبیه کرد.

لیپوماتیک ران

منطقه ران به خصوص در بانوان محل مناسبی برای تجمع چربی ها است . برخی افراد استعداد و زمینه ژنتیکی بیشتری برای تجمع چربی در منطقه ران دارند ، در این افراد ممکن است حتی وزن طبیعی باشد اما تجمع چربی و بد شکلی  در قسمت ران ها وجود داشته باشد.

لیپوماتیک ران

با روش لیپوماتیک به خوبی می توان این تجمعات چربی را تخلیه کرد . در واقع بعد از ناحیه شکم و پهلو , ناحیه ران بیشترین مراجعات را به منظور لیپوماتیک تشکیل می دهد.

ناحیه ران را به لحاظ تجمع چربی می توان به چند قسمت تقسیم کرد :

 1. قسمت داخل ران
 2. قسمت خارج ران
 3. قسمت خلف ران
 4. قسمت جلوی ران
 5. قسمت داخل و خارج زانو.

قسمت خارج ران و قسمت بالایی پشت ران بهترین مناطقی از ران هستند که می توان با لیپوماتیک تخلیه چربی کرد.قسمت داخل ران را بطور نسبی می توان از چربی تخلیه کرد اما در موارد شلی پوست این قسمت, بهتر است تخلیه کامل انجام نشود.

قسمت جلوی ران حتی الامکان بهتر است دستکاری نشود چون تا حدودی مستعد ناصافی پس از تخلیه چربی است.

تجمعات چربی دور زانو نیز مناطق بسیار خوبی برای کار لیپوماتیک است.

لیپوماتیک بازو

بازوی چاق یکی دیگر از نواحی پر دردسر برای برخی بانوان است که تمایل دارند از لباس های آستین کوتاه استفاده کنند. تجمع چربی در این ناحیه همراه با سلولیت , باعث ظاهری ناخوشایند در بازوها می شود.

با کمک لیپوماتیک می توان بخوبی چربی این نواحی را تخلیه کرد.معمولا از قسمت زیر بغل تا آرنج و بیشتر در منطقه پشت بازو , از چربی تخلیه می گردد.

لیپوماتیک بازو

افرادی که پوست پشت بازوی آنها بسیار آویزان است, به خصوص خانمهای مسن , شاید کاندید مناسبی برای کار نباشند ولی در افراد جوان اصولا پوست قابلیت بالایی برای جمع کردن خود پس از لیپوماتیک دارد.

لیپوماتیک پشت

ناحیه پشت اصولا در افراد چاق یا دچار اضافه وزن , تجمع چربی پیدا می کند. معمولا قسمت خط سوتین که بین ناحیه کمر از پایین و کتف از بالا قرار می گیرد شایعترین جاییست که تحت لیپوماتیک قرار می گیرد و بعضا در ادامه ی برداشت شکم و پهلو برداشت می شود.

لیپوماتیک پشت

لیپوماتک ژنیتالیا

در برخی بانوان چاق , تجمع چربی در قسمت جلوی ژنیتالیا نامطلوب است. تخلیه چربی این ناحیه بصورت مجزا و یا در همراهی با لیپوماتیک شکم قابل انجام است.

اقدامات بعد از جراحی لیپوماتیک

• بعد از جراحی لیپوماتیک نیازی به بستری در بیمارستان ندارید و بلافاصله به منزل باز خواهید گشت .
• درد و تورم در نواحی لیپوماتیک شده طبیعی است و با استفاده از داروهای مسکن می توانید آن را کاهش دهید .
• دقت داشته باشید که در روزهای ابتدایی درد و کوفتگی در نواحی لیپوماتیک شده وجود دارد و شما نباید تحرک شدید داشته باشید .
• قدم زدن آهسته به شما کمک می کند که خونابه های ناشی از جراحی راحت تر خارج شود.
• سعی کنید استحمام داشته باشید و با استفاده از دوش آب گرم نواحی لیپوماتیک شده را ماساژ دهید.
• حتما از گن سفت استفاده کنید ، این اقدام شاید کمی دردناک باشد اما باید بدانید که هرچه این گن بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد تاثیر بیشتری در لاغری بعد از جراحی خواهد داشت و فرم بهتری به بدن شما داده خواهد شد.
• داروهای تجویز شده را سر ساعت مصرف کنید.
• غذاهای پر کالری و چرب مصرف نکنید.
• ورزش و رژیم غذایی خود را رها نکنید.
• از پزشک موارد ضروری را جویا شوید و معاینات لازم را انجام دهید .

استحمام بعد از لاغری با لیپوماتیک

لاغری یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند .از روش هایی که برای لاغری موضعی برای افراد چاق پیشنهاد می شود لاغری با لیپوماتیک است که یکی از تکنیک های به روز و عالی می باشد در این روش نوین پس از لاغری موضعی پوست سفت تر می شود و پس ازانجام  پوست شل و یا دچار افتادگی نمی شود در این روش چربی ها از اندام ها ی مختلف خارج می شود.

در انجام لیپوماتیک شکاف هایی در نواحی مورد نظر توسط متخصص ایجاد می شود و از این طریق  لوله ایی به نام کانولا وارد می شود .در اثر حرکات ارتعاشی لوله کانولا چربی های آن قسمت تخریب می شود و با لوله ایی همراه مکش چربی ها استخراج می شوند.  چون در این دستگاه چربی ها به تیکه های ریز تیدیل می شوند ممکن است بعد از اتمام لیپوماتیک مایعات باقی مانده به سمت بیرون تراوش کنند.

برای اینکه نتایج لیپوماتیک به بهترین شکل ممکن باشد باید مراقبت های بعد از لیپوماتیک به درستی انجام گیرد.یکی از مسائلی که می تواند در این امر کمک زیادی به نتیجه لیپوماتیک داشته باشد استحمام بعد از لیپوماتیک است.

اغلب برای بیماران سوال پیش می آید که چه زمانی می توانند به حمام بروند و آیا استحمام آنها بعد از انجام لیپوماتیک باید با روز های دیگر متفاوت باشد؟

همان طور که گفته شد مایعاتی بعد از لیپوماتیک از قسمت شکاف های ایجاد شده خارج می شود. این ترشحات  همان چربی ها و مواد تخریب شده هستند که به طور کل از بدن خارج نشده اند.معمولا بعد از گذشت 48 ساعت استخراج این مایعات در بدن ادامه دارد و به عبارتی می توان گفت هرچقدر مقدار بیشتری از این مایعات بعد از لیپوماتیک از بدن خارج شود روند بهبودی بعد از لیپوماتیک سریع تر شکل می گیرد. در صورتیکه قبل از اتمام مایعات سوراخها بسته شود مایع در محل انباشته می شود که به  بزرگ شدن تدریجی ناحیه عمل ، تشدید درد و گاها قرمزی پوست منجر می شود.

بعد از انجام لیپوماتیک به دلیل اقداماتی که بر روی چربی ها در بافت زیر پوست انجام شده است ورم و کبودی در نواحی مورد نظر دیده می شود .خارج شدن مایعات همچنین می تواند به کاهش درد و کم شدن تورم  در افراد کمک شایانی کند.

افراد می توانند زمانی که به حمام می روند با ماساژنواحی مورد نظر به سمت پایین به خارج شدن مایعات کمک کنند. زیرا مایعات باقیمانده بعد از بسته شدن منافذ باعث درد و بزرگی سایز شده و به کندی بوسیله بدن دفع میگردد.پیشنهاد می شود در طول روز دو الی سه مرتبه در حمام و زیر دوش آب ولرم ناحیه لیپوماتیک شده را ماساژ دهید.

همچینن برای جلوگیری از عفونت شکاف های کوچک ایجاد شده برای عبور لوله این قسمت ها را با آب و صابون بشویید سپس با سشوار و حوله تمیز خشک کنید.

هزینه لیپوماتیک

با توجه به اینکه میزان کار لیپوماتیک در هر بخش از بدن متفاوت است در نتیجه هزینه انجام لیپوماتیک در بخش های مختلف بدن نیز متفاوت است. برای تعیین هزینه لیپوماتیک باید ابتدا مشاوره حضوری داشته باشید و بعد از مشخص شدن حوزه و میزان چربی های موجود در آن بخش می توان هزینه را تخمین زد  و مشخص نمود. این نکته قابل ذکر است که در جراحی های زیبایی نباید بر روی هزینه متمرکز بود. درست است که هزینه جراحی زیبایی برای بسیاری از افراد ملاک است اما این را باید در نظر گرفت که جراحی زیبایی به شما علاوه بر زیباتر شدن کمک می کند تا از لحاظ روحی و اعتماد به نفس نیز به درجه های بالاتری بروید. در مرود لیپوماتیک که به شما کمک می کنید هیکل زیبایی داشته باشید باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر به خاطر هزینه کم این جراحی را در مراکز غیر تخصصی و توسط پزشک غیر متخصص انجام دهید ممکن است عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. برای همین بهتر است به هنگام انتخاب مکان برای لیپوماتیک تنها به هزینه آن توجه نکنید.

سوالات متداول لیپوماتیک

آیا انجام لیپوماتیک درد دارد؟

در حین انجام لیپوماتیک برای بیمار بی حسی موضعی تزریق می شود و افراد در حین عمل چیزی را متوجه نمی شوند اما بعد از لیپوماتیک و از بین رفتن تاثیر بی حسی ها به دلیل تغییرات ایجاد شده در اندام ها در نواحی لیپوماتیک شده درد احساس می شود که بهتر است با مشورت پزشک خود از مسکن استفاده کنید.

آیا بعد از لیپوماتیک شکم می توان باردار شد؟

بله لیپوماتیک شکم مانع از بارداری شما نخواهد شد ولی معمولا پیشنهاد می شود که لیپوماتیک شکم را به بعد از زایمان موکول کنید.

آیا لیپوماتیک می تواند شلی پوست را از بین ببرد؟

این امر بستگی به شرایط پوست شما دارد و در صورتی که خاصیت ارتجاعی پوست از بین نرفته باشد بلافاصله بعد از لیپوماتیک پوست به  حالت اولیه خود باز می گردد.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن چیست ؟

در لیپوماتیک می توان از چربی های خارج شده دوباره استفاده کرد زیرا چربی ها همچنان بافت سالمی دارند اما در لیپوساکشن چربی ها دیگر قابل استفاده نیستند.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر علی قاسمی

عضو انجمن کاشت موی آسیا متخصص در انجام انواع کاشت مو طبیعی سر ، کاشت ابرو ، کاشت مژه

با تشکر ،مدیریت سایت کلینیک زیبایی دکتر علی قاسمی

download

 

درباره نویسنده

drghasemi
خدمات کلینیک زیبایی دکتر علی قاسمی لیپوماتیک, لاغری با لیپوماتیک ,کاشت مو ,کاشت ابرو ,بوتاکس ,لیزر موهای زائد

پاسخ

4 × چهار =