Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

09 ژانویه

ژل پاژ ( و تخلیه ژل پاژ)

ژل پاژ ( و تخلیه ژل پاژ)

ژل پاژ (پلی اَکریل آمید) نوعی ژل غیر قابل جذب است که حدود 15-10 سال پیش در کشور و برخی کشورهای اروپای شرقی رایج شد و به دلیل ماندگاری دائمی طرفدارانی در بیماران و پزشکان پیدا کرد. اما به زودی متوجه شدند که عدم باز جذب این ژل توسط بدن و نیز اثر جاذبه بر آن باعث بروز معضلاتی می‌شود.

مشکلات ناشی از ژل پاژ چند دسته هستند:

1- جابجا شدن آنها در صورت و بر هم زدن آثار زیبایی اولیه‌ای که داشتند.

2- پخش شدن در نواحی مختلف صورت و حتی تا زیر چشم‌ها.

3- بروز احتمالی عفونت بصورت خود بخودی یا به دلیل انجام یک کار پزشکی تزریقی در صورت.

4- بروز اثرات سفت شدگی بافتی (فیبروز) در اطراف محل وجود ژل و حتی روی پوست.

کسانی که ژل پاژ در صورت یا سایر نواحی بدن دارند، بنا به دلایل فوق بهتر است هر چه زودتر اقدام به تخلیه آن نمایند.

– روش تخیله این ژل‌ها چگونه است؟

اولین قدم در اقدام به تخلیه ژل پاژ درخواست سونوگرافی است. با سونوگرافی می‌توان از مناطق وجود ژل و نیز حجم حدودی آنها اطلاعاتی بدست آورد. البته که معاینه دستی پزشکی حاذق نیز در دریافت این اطلاعات بسیار مهم است.

سونوگرافی روشی مطلقاً دقیق نیست و بعضاً فیبروزهای بافتی در سونوگرافی تظاهری همچون ژل دارند. به همین دلیل حجم نهایی ژل را پس از اقدام به تخلیه ژل می‌توان ارزیابی دقیق‌تر کرد.

روش تخلیه ژل پاژ صرفاً با بی حسی موضعی انجام می‌گیرد و اقدامی بدون درد است. جراح زیبایی طبق گزارش سونوگرافی و نیز ارزیابی معاینه با ماژیک جراحی نقشه‌ای از مناطق وجود ژل را روی صورت ترسیم می‌کند و سپس با تعبیه مسیرمناسب تا محل ژل (بدون هیچگونه برش جراحی) اقدام به تخلیه ژل می‌نماید.

ژل‌های پاژ کیفیت‌های متفاوتی دارند. برخی کاملاً شل و روان همچون روغن مایع هستند و برخی سفت و حاوی ذرات هستند . مورد دوم تخلیه سخت‌تری دارند.

پس از تخلیه ژل، پانسمان‌های کوچک روی سوراخ‌های تخلیه گذاشته می‌شود و بیمار با تجویز آنتی بیوتیک مناسب مرخص می‌گردد.

در برخی موارد که حجم ژل اولیه بالا و ژل بسیار پراکنده است ، ذرات ریز مانده و  پراکنده در بافت پس از گذشت چند هفته، تجمعات کوچک مجددی ایجاد می‌کنند که نیاز به جلسه دوم درمان، البته به صورتی بسیار محدودتر خواهد بود.

 

مراقبت‌های پس از تخلیه ژل پاژ:

1- تا 48 ساعت بهتر است از کمپرس سرد استفاده شود.

2- آنتی بیوتیک تجویز شده را به دقت مصرف نمایید.

3- موقع خواب با گذاشتن 2 بالش پهن زیر سر و تنه زاویه 45 درجه ایجاد نمایید تا تورم کمتری ایجاد شود.

4- تا 48 ساعت به صورت خود آب نزنید .

5- لازم است 2-1 روز بعد و نیز 2 هفته بعد توسط پزشک خود ویزیت شوید.

 

سؤالات رایج:

– چه موقع پس از تخلیه ژل پاژ می‌توانم کار پزشکی یا تزریقی روی صورت خود انجام دهم؟

اصولاً در حضور ژل پاژ نباید هیچگونه تزریق یا کار مداخله‌ای در پوست یا زیر پوست انجام شود. انجام هر کار تزریقی در پوست می‌تواند به بروز عفونت و تورم وحشتناک منجر شود.

اصولاً پس از اطمینان از تخلیه تقریباً کامل ژل پاژ می‌توانید اقدام به کارهای مداخله‌ای همچون تزریق چربی یا تزریق ژل قابل جذب نمایید.

– آیا پس از تخلیه ژل پاژ، آثاری از کار روی پوست باقی می‌ماند؟

درروش تخلیه اینجانب هیچ آثاری از کار تخلیه روی صورت نمی‌ماند. البته بعضاً شاهد روش‌هایی همچون ایجاد برش روی پوست جهت دسترسی به ژل پاژ بوده‌ایم که این روش به هیچ عنوان توصیه نمی‌گردد.

– آیا این نوع ژل (پاژ) سرطان زاست؟

تاکنون مدرکی دال بر سرطان زایی این ژل ارائه نشده است. اما به دلایلی همچون ریسک بالای عفونت حتی با یک تزریق دندانپزشکی و نیز ریسک بروز فیبروز بافتی، بهتر است هر چه سریعتر این ژل از صورت خارج گردد.

– در موارد بروز فیبروز بافتی چه روشی استفاده می‌کنید؟

قدم اول در این موارد نیز خارج کردن اصل ژل است. پس از فروکش کردن التهاب ناشی از تخلیه ژل، اصولاً طی جلساتی اقدام به ساب سیژن (subcision) و تزریق کورتون موضعی می‌کنیم. در روش ساب سیژن سوراخی روی پوست ایجاد می‌شود و کانولای ظریفی وارد لایه زیر جلد شده و اتصالات فیبروزی جدا می‌گردند. با این روش آثار گود رفتگی صورت بسیاری از بیماران بهبود قابل توجهی یافته است.

در نهایت بعضاً اقدام به تزریق چربی می‌شود تا گودی‌های ایجاد شده کاهش یابد.

درباره نویسنده

پاسخ

13 + شانزده =