08 مه

علل و درمان خط خنده عمیق

علل و درمان خط خنده عمیق

خط خنده که بر اثر حرکات مکرر ماهیچه های صورت و نیز افتادگی تدریجی پوست به وجود می آید ، از کناره های بینی شروع شده وتا گوشه لب ادامه دارد.

علل و درمان خط خنده عمیق

علل و درمان خط خنده عمیق

علل خط خنده عمیق

۱- برخی افراد به لحاظ ساختاری اسکلت صورت آنها به گونه ای است که خط خنده عمیقی دارند.
۲-برخی به دلیل افزایش سن و افتادگی صورت وپوست دچار عمیق شدن خط خنده می شوند.
۳- برخی افراد به دلیل مشکلات دندانهای جلو دچار این مشکل میشوند این موضوع بخصوص در افرادی که ریشه ی دندانهای نیش آنها کشیده شده است ، بیشتر مشاهده میشود.

 

برای افزایش زیبایی و همچنین حفظ آن امروزه روش های متعددی وجود دارد. برای دریافت مشاوره و راهنمایی با دکتر علی قاسمی درباره پوست و مومی توانید با شماره های 7-44277196 تماس حاصل نموده و همچنین می توانید ما را در اینستاگرام ودنبال کنید.

 

درمان های پیشنهادی برای کاهش خظ خنده عمیق:

• هایفوتراپی
• تزریق ژل یا فیلر
• تزریق چربی
• لبفت صورت با نخ خاردار
• لیفت صورت با جراحی

هایفوتراپی
در این روش با توجه به استفاده از امواج اولتراسوند متمرکز، لایه های زیرین پوست شروع به کلاژن سازی می کند و کشیدگی در پوست ایجاد می شود. این روش در افرادی که افتادگی های خیلی شدید خط خنده ندارند و در سنین میانی هستند، بسیار کارساز می باشد.

استفاده از ژل یا فیلر
استفاده از ژل یا فیلر روشی بسیار سریع و کارآمد در افرادی است که خط خنده سبک یا متوسط دارند، در این روش نتیجه بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده می باشد و حتی پس از مدتی که ژل جذب می شود باز هم مشاهده می شود که خط خنده بازنگشته است و 30 الی 50 درصد خط خنده برای همیشه رفع می شود.

تزریق چربی
برای افرادی که خط خنده عمیق یا افتادگی های پوستی بیشتری دارند، تزریق ژل غالبا به تنهایی کارساز نیست، لذا در مواردی که خط خنده عمیق می باشد (معمولا افراد بالای 55 سال) بهترین پیشنهاد برای آنها تزریق چربی می باشد.
در روش تزریق چربی، چربی از بافت خود بدن گرفته می شود و پزشک متخصص می تواند چربی استخراج شده را در لایه های عمقی و میانی پوست تزریق کند که نتیجه بهتری در این موارد نسبت به تزریق ژل یا فیلر به دست خواهد آمد.
اصولا تزریق چربی به یک جلسه ترمیم نیز نیاز دارد که معمولا پس ازگذشت یک ماه تا یک ماه و نیم، از جلسه اصلی برنامه ریزی می شود.

لیفت با نخ خاردار
نخ های خار دار نخ های جذبی هستند که در صورت کار گذاشته می شوند و به دلیل اثر کلاژن سازی که اطراف نخ اتفاق می افتد،افتادگی پوست را تا حدودی بهبود می بخشند.
لیفت با نخ خاردار روشی دیگر است که به سبک تر شدن خط خنده کمک می کند. این روش ممکن است به عنوان مکمل در کنار روش هایفوتراپی استفاده شود تا نتیجه بهتری به دست آید.

لیفت صورت با جراحی
درمواردی که افتادگی پوست صورت خیلی شدید باشد و همراه با افتادگی های کناره ی فک باشد در این موارد صورت کاندید جراحی لیفت است. جراحی لیفت اصولا در افراد بالای 60 سال رایج می باشد و نیازمند تقریبا 1 ماه استراحت پس از جراحی می باشد.

درباره نویسنده

drghasemi
خدمات کلینیک زیبایی دکتر علی قاسمی لیپوماتیک, لاغری با لیپوماتیک ,کاشت مو ,کاشت ابرو ,بوتاکس ,لیزر موهای زائد

پاسخ

*

code

Call Now Button