Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

19 نوامبر

درمان لک

چرا لک ها بر روی پوست ایجاد می شوند ؟

قبل از هر توضیحی بهتر است در مورد دسته بندی لک های شایع  به صورت مختصر صحبت کنیم سپس به درمان لک می پردازیم.

برای افزایش زیبایی و همچنین حفظ آن امروزه روش های متعددی وجود دارد. برای دریافت مشاوره و راهنمایی در این خصوص می توانید با شماره های 7-44277196 تماس حاصل نموده و همچنین می توانید ما را در اینستاگرام ودنبال کنید.

انواع لک

 • کک و مک ها اصولاً در تیپ های پوستی خیلی روشن به وجود می آیند (یعنی پوست های 1 و 2 با موهای خیلی روشن ، بلوند و طلایی ) و معمولاً روی گونه وبینی ایجاد می شوند . افراد از زمان کودکی  ،کک و مک بر روی صورت آن ها به وجود می آید .
 • لک هایی که بیشتر در خانم ها و در دهه 20 و 30 و 40 ایجاد می شوند که به این لکه ها ملاسما می گویند (ملاسما معروف به لک حاملگی است ) که بر اثر بارداری ، مصرف قرص های بارداری در خانم ها به دلیل هورمونی بودن و بعضاً در آقایان ایجاد می شود . برخی زمینه های خانوادگی در آن ها می تواند موثر باشد .لک های ملاسما روی صورت ، به صورت جغرافیایی هستند که روی پیشانی ، بینی و گونه ها ایجاد می شوند و به صورتی لکی وسیع دیده می شود .
 • لک های لنتیگو که به صورت نقطه نقطه ای هستند که دو دسته هستند که یک سری از آن ها لنتیگو های وابسته به سن هستند که معمولاً بعد از 50 سالگی امکان دارد بر پشت دست و صورت به وجود آید.دسته ی دیگر لنتیگو ها وابسته به آفتاب هستند که معمولاً در افراد جوان تر دیده می شود .

علت بروز لک ها به صورت کلی به دلیل تیپ پوستی روشن ، هورمونی ، بارداری و مصرف قرص های ضد بارداری است و از همه مهم تر قرار گرفتن در آفتاب است که همیشه در بروز لک و تشدید لک موثر است .

درمان لک

درمان لک

جلوگیری از لک

یک سری عوامل قابل پیشگیری نیست مانند زمینه های ارثی ، تیپ پوستی روشن ولی یک سری عوامل را می توان پیشگیری کرد مانند:

 • پرهیز از نور آفتاب
 • استفاده از کرم های ضد آفتاب ( ضد آفتاب بستگی به شدت آفتاب باید در فواصل زمانی 1 تا 4 ساعت تکرار شود)
 • پرهیز از مصرف قرص های ضد بارداری ( بهتراست از روش دیگری برای پیشگیری از بارداری استفاده شود)
 • مصرف تغذیه سالم و خوب که در سلامت پوست به صورت کلی موثر است.

روش های درمانی که برای درمان لک استفاده می شود چیست ؟

در واقع لک ها وقتی ایجاد می شوند یک قاعده ی کلی دارند که نمی توان به صورت کامل از بین برد .

ما می توانیم در مورد کم رنگ کردن و کنترل رنگ ها صحبت کنیم روش های مختلفی برای کمرنگ کردن وجود دارد که با انجام این روش ها  بسته به نوع لک امکان دارد لک به صورت کامل از بین برود که موقت است و بعد از چند ماه مجدد بازگردد.

 • لیزر کیوسوئیچ :لیزر های ضد لک هستند که برای درمان کک و مک و لنتیگو ها می توان به صورت نقطه ای استفاده کرد .
 • روش فریز کردن :به صورت فریز کردن می توان لک ها را به صورت نقطه ای از بین برد.
 • IPL : از دیگر روش هایی است که برای درمان لک مورد استفاده قرار می گیرد به خصوص در افرادی که مبتلا به کک و مک هستند .
 • میکرودرم ابریژن : از دیگر روش های مهم در درمان لک است که طی چند جلسه انجام می شود.
 • استفاده از کرم های روشن کننده :کرم های ضد لک برای کمرنگ کردن لک های صورت موثر است که لازم است فرد به دکتر پوست مراجعه کند تا کرم های لایه بردار و کرم های روشن کننده و ضد آفتاب برای بیمار تجویز شود .

نکته : در مورد لکهای بارداری که به صورت عمیق هستند امکان دارد هیچ کدام از این روش ها مفید نباشد لذا پیشگیری همیشه مقدم بر درمان است .

مراقبت پس از درمان

یک بخشی از لک ها امکان دارد با کارهای درمانی ایجاد شود اصولاً پوست های سبزه (تیپ پوست های 4 یا 5 ) به دنبال هر گونه التهابی مستعد بروز لک هستند .هر گونه بریدگی ، هر گونه زخم در این نوع پوست ها ممکن است منجر به ماندگاری لک به صورت همیشگی شود بنابراین بهتر است هر گونه جراحتی سریعاً درمان صورت بگیرد تا لک ایجاد نشود .لذا بحث مراقبت بعد از درمان را بتوان به این صورت تلقی کرد که پس از کارهای زیبایی بر روی پوستهای سبزه بلافاصله باید از کرم های ضد لک استفاده بکنیم و استفاده از کرم های ضد آفتاب و کرم های ویتامین C فراموش نشود.

مقالات مرتبط دکتر علی قاسمی

لیزر CO2 فرکشنال

لیزر موهای زائد

راه های ارتباطی

اینستاگرام 

کانال تلگرام 

گالری عکس 

44277196

درباره نویسنده

drghasemi
خدمات کلینیک زیبایی دکتر علی قاسمی لیپوماتیک, لاغری با لیپوماتیک ,کاشت مو ,کاشت ابرو ,بوتاکس ,لیزر موهای زائد

پاسخ

دوازده + 8 =