Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

11 ژانویه

جراحی یا لیپوساکشن غبغب

لیپوساکن غبغب (جراحی غبغب)

برخی از ما مقداری چربی اضافی در قسمت زیر چانه و فک داریم که به آن غبغب یا Double chin گفته می‌شود. علل بروز غبغب متفاوت است:

– عوامل ارثی

– چاقی و اضافه وزن

– آناتومی چانه و راه‌های هوایی گردن

طبق امار انجمن جراحان پوست آمریکا، 68% از مردم به درجاتی غبغب دارند. وجود غبغب صورت را کشیده‌تر نشان داده و ظاهری مسن‌تر به فرد می‌بخشد.

برای خلاصی از غبغب روشی این روزها وجود دارد بنام “لیپوساکشن غبغب”.

لیپوساکشن غبغب روشی امن است که توسط جراحان زیبایی انجام می‌شود. این کار با بی حسی موضعی و بصورت سرپایی طی زمان حدود 2-1 ساعت انجام می‌شود و نیازی به بستری ندارد.

این کار نیاز به تجهیزات مفصلی ندارد و تجربه و مهارت پزشک در انجام آن اهمیت دارد. با تخلیه چربی‌های اضافی زیر چانه و زیر فک،حاشیه فک و چانه آشکارتر شده و به صورت جوانی و نشاط بیشتری می‌بخشد.

نتایج لیپوساکشن غبغب:

1- بهبود ظاهر غبغب و پری زیر فک

2- آشکار شدن خط فکی و چانه

این روش دائمی است به شرطی که فرد وزن قابل توجهی پیدا نکند. بیماران جوانتر و آنها که کشش پوستی بهترین دارند، بهترین نتیجه را کسب می‌کنند.

پس از تخلیه چربی و کاهش تورم می‌توان چانه یا زاویه فکی را با تزریق فیلر یا چربی برجسته‌تر کرد.

لیپوساکشن غبغب چگونه انجام می‌شود؟

این کار با بی حسی موضعی و بدون درد انجام می‌گیرد. از نقطه‌ای وسط و زیر چانه یک برش بسیار کوچک در حد 5 میلیمتر ایجاد می‌گردد و از طریق لوله ظریف فلزی به نام کانولا و با دقت و ظرافت و صرف حوصله چربی‌های این ناحیه کاملاً تخلیه می‌گردد.

لازم به توضیح است که نوع دیگری از غبغب در افراد مسن وجود دارد که ناشی از شل شدن پوست گردن یا عضله گردن (پلاتیسما) است و به آن آویزان شدن پوست (sagging) اطلاق می‌گردد. غبغب شل در موارد سبک با روش‌های درمانی همچون هایفوتراپی و RF فرکشنال قابل بهبود نسبی هستند. موارد شدید آویزان شدن پوست گردن نیازمند جراحی پلاستیک است.

– مراقبت‌های پس از لیپوساکشن غبغب:

1- بلافاصله پس از اتمام کار پانسمانی کوچک گذاشته شده و گن غبغب بسته می‌شود.

2- تا 48 ساعت از دوش گرفتن پرهیز گردد.

3- طی یک هفته اول با زاویه 45 درجه سر و تنه بخوابید.

4- آنتی بیوتیک و داروهای ضد التهاب را به موقع مصرف نمایید.

5- گن بهتر است به مدت 2 هفته استفاده شود.

6- تورم زیر گردن معمولاً طی ده روز از بین می‌رود.

7- تا مدت 2 هفته از فعالیت‌های ورزشی سنگین پرهیز گردد.

8- از هفته دوم پس از عمل قدری سفتی در بافت زیر پوست ایجاد می‌شود. بهتر است روزانه یا یک روز در میان با آب گرم به مدت 15 دقیقه بافت ماساژ داده شود.

سؤالات رایج

– چه مقدار چربی در روش لیپوساکشن غبغب تخلیه می‌شود؟

معمولاً حجم بین 30 تا 100 سی سی چربی از ناحیه غبغب تخلیه می‌گردد.

– آیا جای برش زیر چانه باقی می‌ماند؟

برش زیر چانه یک برش افقی و بسیار کوچک است که پس از ترمیم تقریباً هیچ آثاری از آن بر جای نمی‌ماند.

– زمان بهبود پس از لیپوساکشن غبغب چقدر است؟

طی ده روز تورم این ناحیه کاملاً از بین می‌رود اما پوست و بافت هنوز در حال جمع کردن است. برای مشاهده نتیجه نهایی معمولاً به 2-1 ماه زمان نیاز است.

-تا چه مدت لازم است گن بسته شود؟

استفاده از گن طی چند روز اول بیشتر به دلیل فشردن پوست و جلوگیری از تجمع خونابه و مایع میان بافتی است. طی چند هفته ی بعدی گن به  جمع شدن پوست کمک می کند. بهتر است از گن به مدت دو تا سه هفته استفاده شود.

-آیا استفاده از دستگاه لیپوماتیک برای تخلیه ی غبغب بهتر نیست؟

دستگاه لیپوماتیک تکنولوژی بسیار خوبی برای تخلیه ی چربی های حجیم است. کاربرد این دستگاه برای لایه چربی کم همچون غبغب بسیار مخاطره آمیز است به دو دلیل. اول اینکه منطقه ی تخلیه چربی گردن است و کاربرد هندپیس لیپوماتیک با حرکات رفت و برگشت کانولا در این قسمت می تواند آسیب زا باشد، دوم اینکه با هندپیس بزرگ لیپوماتیک امکان انجام کار ظریف موقع تخلیه ی چربی وجود ندارد.

لذا به تجربه ی اینجانب با روش تخلیه ی دستی کار با ظرافت و یک دستی بهتری انجام می شود.

درباره نویسنده

پاسخ

نوزده − هفده =