05 مارس

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک، شیوه جراحی است که به بهبود ظاهر پلک ها کمک می کند، این جراحی برای هر دو پلک بالا و پایین، استفاده می شود.

برای افزایش زیبایی و همچنین حفظ آن امروزه روش های متعددی وجود دارد. برای دریافت مشاوره و راهنمایی در این خصوص می توانید با شماره های 7-44277196 تماس حاصل نموده و همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

مزایای بلفاروپلاستی

– رفع افتادگی و شل شدگی پوست پلك بالا . گاهی میزان افتادگی به حدی زیاد است که بر بینایی فرد نیز تاثیر می گذارد
– رفع چربی های اطراف چشم که ظاهر پف کرده ای به چشم می دهد
– رفع بادکردگی های زیر چشم
– رفع پوست اضافی و چین و چروک های زیر پلک پایینی.
در بلفاروپلاستی، برش های بسیار ظريفي در پلك بالا يا پايين زده می شود، و حداقل آثار جراحي و اسکار باقی خواهد ماند. پوست اضافی پلک بالایی و پایینی برداشته می شود، چربی های زیر پوست که ظاهر پف کرده ای به چشم می دهند نیز حذف خواهند شد.

بلفاروپلاستی گاهي با سایر شیوه ها مانند، لیفت صورت و جراحی بینی انجام می شود.
بخیه ها بعد از ٥ تا ٧ روز کشیده می شوند. از آن جایی که پوست اطراف چشم بسیار نازک است، احتمال تورم و تغییر رنگ این ناحیه بعد از جراحی، وجود دارد. ممکن است چشم ها برای مدتی نسبت به نور حساس شوند. بهتر است برای محافظت در برابر نور خورشید، از عینک آفتابی استفاده کنید. مدتی بعد از جراحی، فرد می تواند از لنزهای تماسی استفاده کند و چشم ها را آرایش کند.

جراحی پلک بالا

بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود ؟

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بالا و جراحی پلک پایین .

جراحی پلک بالا در موارد شل شدن یا افتادگی پلک به دلیل افزایش سن و یا پفالودگی پلک بالا به دلیل نژادی در افراد کم سن و حتی در افراد آسیای شرقی که حالت نژادی وجود دارد می توان انجام داد.

انجام جراحی پلک با بی حسی موضعی معمولاً انجام می شود به هیچ عنوان نیاز به بیهوشی ندارد و در مجموع با بی حسی زمان 1.5  ساعت جراحی پلک بالا یا جراحی پلک پایین انجام می شود و یا می تواند همزمان انجام شود که در صورتی که همزمان انجام شود حدود 2.5 تا 3 ساعت زمان می برد.در جراحی پلک بالا قسمت پوست برداشته می شود و چربی های اضافه زیر پلک تخلیه می شود در مورد جراحی پلک پایین دو روش وجود دارد یک روش سطح پوست است که در محاضات مژه های پلک پایین برش انجام می شود و دسترسی به چربی های زیر پوستی می شود  و چربی ها تخلیه می شوند و به صورت مجدد پوست در آن قسمت دوخته می شود و یک روش از داخل ملتهبه است یعنی از زیر جراحی انجام می شود و برش در سطح داخلی پلک می خورد و  دسترسی به چربی پیدا می شود و چربی ها تخلیه میشود  در واقع جراحی پلک پایین اگر بخواهیم یک مقدار از شلی پوست را کم کنیم کنیم بعد از تخلیه چربی روش اول بهتراست .

جراحی پلک بالا

جراحی پلک بالا

آیا بلفاروپلاستی محدودیت سنی دارد ؟ در چه سنی مناسب تراست ؟

برای انجام بلفاروپلاستی هیچ گونه محدودیت سنی ندارد یعنی پس از بلوغ از سن 18 سال به بعد درصورت نیاز می توان انجام داد خصوصاً در جراحی پلک بالا به دلیل مسائل نژادی که پف پشت پلک دارند یا فرم پلک آسیای شرقی دارند ، یک پرده اضافی در داخل پوست وجود دارد این موارد را می توان در مواردی که سن آن ها جوان است جراحی کرد ولی در مواردی که به دلیل افتادگی پوست است معمولاً بعد از سن 40 به بعد ایجاد می شود که دچار شلی پوست می شود و آن حالت شلی را می توان در سن بالا تر برداشت در مورد جراحی پلک پایین الزاماً کیس هایی هستند که سنشان بالاست جراحی پلک پایین را در سن های پایین نداریم جراحی پلک پایین صرفاً برای پف ناشی از چربی زیر پوستی  است و برای موارد دیگر انجام نمی شود .

جراحی زیبایی پلک بالا و پایین

آیا بلفاروپلاستی درد دارد ؟

جراحی بلفاروپلاستی بسیار کار سبکی از لحاظ انجام محسوب می شود در واقع بعد از بی حسی که با سرسوزن های ظریف زده می شود و آن هم درد قابل توجهی ندارد کاملاً پلک های فرد بی حس می شود و حین عمل اصلاً درد ندارد بعد از عمل هم یک درد مختصری است که با مسکن به خوبی کنترل می شود. در مجموع کار پردرد و پردردسری نیست.

دوره نقاهت بلفاروپلاستی

دوره نقاهت بلفاروپلاستی عمدتاً 48 ساعت اول است یعنی در 48 ساعت بیماران باید استراحت داشته باشند و از انجام کارهای سنگین خودداری کنند . در داخل خانه در حد انجام کارهای ضروری کار انجام بدهند. در 48 ساعت اول باید از کمپرس سرد استفاده کنند تا ریسک خونریزی به حداقل برسد بعد از 48 ساعت اول کبودی و تورم ها کاهش پیدا میکند و در یک هفته شرایط به سمت نرمال شدن می رود.

جراحی پلک

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

  • قبل از عمل بلفاروپلاستی ما در خواست آزمایش می کنیم آزمایش هایی برای بررسی وضعیت انعقادی فرد که بسیار ضروری است.
  • افرادی که آسپرین و قرص های انعقادی یا امگاسه مصرف می کنند توصیه می کنیم که از 5 الی 6 روز قبل این داروها قطع شوند
  • افرادی که از داروهای ضد انعقاد  استفاده می کنند توصیه می کنیم دوز دارو به صورت موقت قطع شود البته با اجازه پزشک متخصصی که دارو را تجویز کرده است.

اقدامات بعد از بلفاروپلاستی

  • در 48 ساعت اول حتماً از کمپرس سرد استفاده شود .
  • فعالیت اضافی نداشته باشید و از کمپرس سرد در این 48 ساعت استفاده شود.
  • داروهایی مثل آنتی بیوتیک ها ، مسکن ها و قطره و پمادهای چشمی هم تجویز می شود که لازم است طی 3 الی 4 روز اول بعد از جراحی انجام شود .
  • بعد از سه روز از جراحی اگر افراد دچار کبودی شدند که معمولاً در افراد مسن بیشتر دیده می شود می توانند از کمپرس گرم برای رفع سریع  تورم و کبودی ها استفاده کنند.

آیا بلفاروپلاستی با لیزر انجام می شود؟

بله می توان از لیزرهای CO2 که در واقع لیزرهای جراحی هستند برای انجام برش در بلفاروپلاستی استفاده کرد در واقع لیزر مانند چاقوی جراحی عمل می کند .

البته انجام با لیزر حسن ها و مشکلاتی را به همراه دارد .مزیت آن این است که کبودی کمتر است اما مانور با چاقوی جراحی به دلیل سبک بودن خیلی راحت تر است .

آیا بلفاروپلاستی با بخیه جذب می شود؟

استفاده از بخیه های جذبی معمولاً در جراحی های پوستی به خصوص جراحی زیبایی پلک که یه بخشی از بافت برداشته می شود خیلی مرسوم نیست به دلیل این که هرجایی که بخشی از پوست خارج می شود و فضا ایجاد میشود باید از بخیه های غیر جذبی استفاده شود زیرا بتواند استحکام داشته باشد و لبه های دو طرف پوست را بتواند به هم نزدیک کند عمدتاً بخیه های جذبی در جراحی هایی استفاده می شود که بخشی از پوست خارج نشده است مانند سزارین .در سزارین برش انجام می شود و نوزاد به دنیا می آید و بعد پوست سر به سر ترمیم می شود ولی در قسمت هایی که بخشی از پوست خارج می شود به دلیل خلا که ایجاد شده نیاز است که با بخیه های غیر قابل جذب و به خصوص بخیه های نایلونی پوست را به شکل زیبایی سر به سر نگه داشت تا نتیجه جراحی زیباتر باشد.

جراحی بلفاروپلاستی برای چه افرادی مناسب است ؟

جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا برای مواردی که افتادگی و شلی پلک بالا در اثر سن ایجاد شده باشد و به خصوص در مواردی که با محدودیت میدان دید فرد مواجه شده باشدبسیار مناسب است .

 در بعضی افراد افتادگی و شلی حالتی ایجاد می کند که از نظر زیبایی جالب نیست و سن فرد را بالاتر نشان می دهد .دسته دیگر افرادی هستند که از لحاظ نژادی پشت پلکشان حالت پف دارد و چربی زیر پوستی زیادی دارند که می توانند بخشی از پوست را برداشت و چربی ها رو تخلیه کرد و پشت پلک را باز تر کرد.دسته آخر افرادی هستند که نژاد آسیای شرقی هستند و یک پوست اضافه داخل پلک دارند و با برداشتن آن پلک ها حالت بازتری پیدا می کند در مورد پلک پایین تنها مورد انجام جراحی پلک پایین افرادی هستند که با افزایش سن وشل شدن پوست چربی های دور چشم بیرون زدگی از زیر پوست پیدا می کند و نمای پف آلود به زیر پلک ها می دهد که با جراحی می توان این چربی ها را خارج کرد.

آیا خانم هایی که در دوران شیردهی هستند می توانند این جراحی را انجام دهند ؟

بله خانم هایی که در دوران شیردهی هستند می توانند این جراحی را انجام دهند فقط موضوع لیدوکائین هست که مطرح است که در دوران شیردهی هیچ گونه ممنوعیتی ندارد.

نتیجه بلفاروپلاستی

داشتن چشمانی جوان تر، بدون پف کردگی و افتادگی، از نتایج جراحی بلفاروپلاستی می باشد. دید بسیاری از افراد، به دلیل حذف پوست اضافی، بهتر خواهد شد.

برای مشاهده نمونه کار های  بلفاروپلاستی دکتر قاسمی به گلری عکس مراجعه نمایید.

سایر خدمات دکتر علی قاسمی

جراحی پلک 

میکرونیدلینگ

جوانسازی پوست با PRP

لیپولیزر

لیپوماتیک 

و …..

گالری عکس جراحی پلک 

گالری عکس 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر علی قاسمی

درباره نویسنده

drghasemi
خدمات کلینیک زیبایی دکتر علی قاسمی لیپوماتیک, لاغری با لیپوماتیک ,کاشت مو ,کاشت ابرو ,بوتاکس ,لیزر موهای زائد

پاسخ

*

code

Call Now Button