11 جولای

آنچه که درباره ی تزریق ژل باید بدانید

آنچه که درباره ی تزریق ژل باید بدانید

تعداد افرادی که برای برجسته سازی اعضای صورتشان از ژل استفاده می کنند روبه افزایش است. شاید بتوان دلیل این محبوبیت را نبودن خبری از تیغ جراحی دانست.

در حقیقت این ماده ژله ای به قصد اصلاح نقص پوستی یا برای برجسته کردن اعضای صورت و بدن، داخل پوست تزریق می شود. تزریق ژل روش غیر تحاجمی است که جای هیچ گونه زخم در آن باقی نمی ماند و نیاز به گذاراندن دوره نقاهت ندارد. البته تزریق ژل دارای معایبی مانند احتمال ایجاد حساسیت در بیمار، نامتقارن شده بعضی از اجزای صورت و یا موارد دیگر است.

ماندگاری تزریق ژل

ژل ها  را می توان از نظر ماندگاری به دو دسته، ژل ها با ماندگاری بالا و ژل ها با ماندگاری متوسط و یا پایین تقسیم بندی کرد. مثلاً یک نوع ژل با ماندگاری طولانی و تایید شده بین دو تا سه سال دوام دارد. البته دوام ژل ها به عوامل متعددی بستگی دارند. مثل :

  • غلظت ژل
  • محل تزریق
  • حجم ژل
  • ویژگی های ژنتیکی فرد

بیشتر ژل هایی که امروزه بکار گرفته می شوند با توجه به محل تزریق مثلاً در لب ماندگاری بین شش ماه تا دو سال دارند. ژل های دیگری نیز هستند که بیشتر از دو سال دوام دارند ولی عوارض در آن ها کمی بیشتر نسبت به بقیه ژل ها است و متخصصان استفاده از اینگونه ژل ها با ماندگاری طولانی را توصیه نمی کنند.

مواردی که باید قبل و بعد از تزریق رعایت شود

یکی از مهم ترین این موارد مطمئن شدن از عدم حساسیت قبل از انجام تزریق می باشد. بعد از تزریق بهتر است از هرگونه دستکاری، بودن در مقابل حرارت مستقیم آفتاب یا سولاریوم، استفاده از سونا وانجام حرکات ورزشی یا کار سنگن اجتناب شود. انجام مواردی مانند استفاده از کمپرس یخ به خصوص در 24 ساعت اول و یا ماساژ که در صورت نیاز توسط پزشک توصیه خواهد شد.

موارد منع استفاده

اگر در حال مصرف داروهایی هستید که سبب کاهش سیستم ایمنی بدن می شوند یا از قبل دچار نقص سیستم دفاعی هستید و یا همچنین عفونتی فعال در بدنتان دارید بهتر تزریق ژل انجام ندهید. علاوه بر این اگر قبلاً تزریق ژل دائمی یا پروتز داشته اید این منع نیز برای شما وجود دارد.

بهتر است قبل از هرگونه تزریق با یک متخصص مشورت نمایید

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر علی قاسمی

 

 

درباره نویسنده

drghasemi
خدمات کلینیک زیبایی دکتر علی قاسمی لیپوماتیک, لاغری با لیپوماتیک ,کاشت مو ,کاشت ابرو ,بوتاکس ,لیزر موهای زائد

پاسخ

نوزده + شش =